Yazar:

admin

10/11/2020

Bilinmeyen Dijital Pazarlama Teknikleri 2021 (16 Yöntem)

Teknolojinin kişilerin yaşamına farklı şekillerde girmeye başlaması zamanla dijital pazarlama kavramını doğurdu. Dijital pazarlama günümüzde geleneksel pazarlama stratejilerini geride bırakarak son derece geniş kitlelere hitap eden bir sektördür. Firmalar mevcutta ki müşterilerine yenilerini ekleyebilmek için günümüzde dijital pazarlama tekniklerinden yararlanıyor. Büyümek ve marka adını çok daha geniş kitlelere duyurmak isteyen firmalar için bilinmeyen dijital pazarlama teknikleri büyük bir önem taşıyor. Bu teknikler şu şekilde açıklanabilir:

Yeni pazarlama, medyayla değil ilişkilerle ilgilidir.

Ben Grossman

Marka Pazarlaması

Markalaşmak firmaların sandığından çok daha zor bir süreçtir. Yılları alan bu süreçte firmaların kullanıcı üzerinde iyi bir izlenim yaratması gerekir. Bunun için de dijital pazarlama tekniklerinden yararlanmak gerekiyor. Marka pazarlaması sırasında firmalar çeşitli şekillerde kullanıcı ile bir bağ kurmaya çalışır. Bunun için hedef kitlesine ilham verecek çalışmalar gerçekleştirir. Pazarlama stratejileri içerisinde oldukça önemli bir adımdır.

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlaması, henüz birçok firma tarafından denenmemiş yöntemler arasındadır. Bu yöntemde bir içeriği yaratırsınız ve yayınlarsınız. Başarılı dijital pazarlama örnekleri arasında en etkili yöntemlerden biridir. Bu çalışmaları yaparken özgün makaleler, görsel içerikler, blog yazıları, sosyal medya içerikleri yaratabilirsiniz. Kişilerin dikkatini çekecek her içerik marka bilinirliğinizi arttırmaya yönelik olacaktır.

Sohbet Pazarlaması

Sohbet pazarlaması da çok etkili pazarlama stratejileri arasında yer alır. Dijital pazarlama teknikleri arasında bulunan bu yöntem sayesinde kişilerle birebir iletişim kurabilme imkânı bulabilirsiniz. Bu yöntemi kullanacaksanız müşterileriniz ile farklı birçok kanaldan iletişim kurmalısınız. Bu telefon olabilir, sosyal medya ağları olabilir.

E Mail Pazarlaması

E mail pazarlaması da kişilere direkt ulaşmanıza destek veren bir yöntemdir. Bu yöntemi kullanabilmek için hem eğitici hem de eğlendirici içeriklerden yararlanmanız gerekir. Tanıtıcı mesajlar kullanmalı ve sürekli olarak e mail listesine yeni kişileri eklemek bu yöntem açısından önemlidir. İlginç pazarlama örnekleri arasında bulunan e mail pazarlaması zamanla yaygınlık göstermeye başlayan bir yöntemdir.

Etkinlik Pazarlaması

İlginç pazarlama stratejileri arasında yer alan etkinlik pazarlaması firmaların tanıtıcı çalışmalarının bir parçasıdır. Eskiden firmalar bu çalışmaları bizzat müşteri ile etkileşim kurarak yaparken günümüzde bunu dijital ortamlarda yapmayı tercih ediyor. Dijital ortamlarda yapılan etkinlik pazarlaması çok daha fazla kişinin etkinlik çalışmalarına katılmasına olanak tanıyor. Bu sürece marka pazarlaması da dâhil edilebilir. Etkinlik uygulamaları esnasında markanın dikkati çeken yönlerini vurgulayarak akıllarda kalıcı bir hale gelebilirsiniz.

Dijital Pazarlama İzmir SEO

Bilgilendirici Pazarlama

En iyi pazarlama stratejileri içerisinde yer alan bu yöntem sayesinde kişilerin ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi edinmesini sağlayabilirsiniz. Bilgilendirici pazarlama yöntemi kişilerin duygularına hitap etmez. Daha çok gerçeklerle ilgilidir. Ürünlerin özellikleri, kullanım avantajları ve müşteriye ne gibi fayda sağlayacağına yöneliktir. Rakiplerinizin ürünleri ile kendi ürünlerinizi karşılaştırarak karşı tarafa en iyiyi seçme imkânı sunarsınız. İlginç pazarlama stratejileri arasında bulunan bu yöntemde bilginin doğru aktarımı son derece önemlidir.

Doğal Pazarlama

Dijital pazarlama teknikleri nelerdir sorusunu soran kişiler için önemli tekniklerden birisi de doğal pazarlama yöntemidir. Bu pazarlama tekniğinde saygın yayıncılarla çalışmak gerekir. Sponsorlu bir makale oluşturarak bu içeriklerin sektörün en iyi yayıncıları tarafından geniş hedef kitlelerle yaymaları beklenir. Doğal pazarlama son derece etkili bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde yayıncının editöryel hizmetlerinden de yararlanma imkânı bulabilirsiniz. Pazarlama stratejileri konusunda birçok kişinin yararlanabileceği profesyonel yöntemler arasında bulunur.

Etkili Kişi Pazarlaması

Bu pazarlama tekniği sosyal medya üzerinde bulunan topluluklardan faydalanmak için yararlanılan bir pazarlama türüdür. Sosyal medya üzerinde birçok kişi tarafından takip edilen kişilerden yardım alarak kendi markanızın öne çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Sizin hedef kitlenize hitap eden bu ünlü isimler markanızın tanınması için özgün sunumlar gerçekleştirebilirler. Etkili kişi pazarlaması yöntemi son derece getirisi yüksek yöntemlerdendir. Başarılı dijital pazarlama örnekleri arasında değerlendirilebilecek bir uygulamadır.

İnteraktif Pazarlama

Dijital pazarlama teknikleri nelerdir sorusunun en iyi yanıtlarından birisi de İnteraktif pazarlama yöntemidir. Bu pazarlama türünde kitlenize hitap eden video ve görseller hazırlamanız gerekir. Bu görseller ile hedef kitleniz ile etkileşim kurabilirsiniz. İnteraktif pazarlama yöntemi sürükleyici hikâyelerle izleyicilerin dikkatini çekmeye yöneliktir.

Giden Pazarlama

Giden pazarlama yöntemi e posta ya da TV reklamları gibi araçları kullanan bir pazarlama stratejisidir. İzmir dijital pazarlama çalışmalarında en sık tercih edilen stratejilerdendir. Kişilerden izinsiz etkinlikleri içerir ve biraz geleneksel bir yöntemdir.

Kişiselleştirilmiş Pazarlama

Dijital pazarlama teknikleri arasında yer alan kişiselleştirilmiş pazarlama türünde istenilen mesajların iletilmesinde veri analizlerini ve çeşitli teknolojik araçları kullanır. Kişiselleştirilmiş pazarlama günümüzde çok tercih edilen yöntemler arasındadır.

Kişisel Alan Pazarlaması

Kişisel alan pazarlaması Beacon’ların kullanılmasıdır. İlginç pazarlama örnekleri arasında yer alan bu yöntemde kişiler bir mağazadayken konumları saptanabilir. Bulundukları konuda ki ürünlerin ve markaların reklamlarının telefonlarına gönderilmesini sağlar. En iyi pazarlama stratejileri arasında yer alan bu yöntem kullanıcıların farkında olmadan reklam hedef kitlesi haline gelmesini sağlar.

Arama Motoru Pazarlaması

Arama motoru pazarlaması web siteler tarafından kullanılan ve oldukça etkili olan yöntemler arasındadır. Ücretli reklamlarla ürünlerin ya da servislerin arama motorlarında görünmesini sağlayan yöntemlerdendir. İzmir dijital pazarlama teknikleri arasında en çok öne çıkanlar arasında yer alır. Bu yöntemde kullanıcı bir anahtar kelimeyi arama motorunda girdiğinde direkt olarak sizin üst sıralarda karşısına çıkmanızı sağlayan yöntemler arasındadır. Dijital pazarlama İzmir stratejileri ile bir web siteyi en üste taşımak bu yöntemde son derece pratiktir.

İzmir SEO Dijital Pazarlama

Sosyal Medya Pazarlaması

En pratik pazarlama tekniklerinden birisi de sosyal medya pazarlaması yöntemidir. Tüm marka ya da ürün tanıtımlarını en çok zaman geçirilen sosyal medya mecralarında tanıtabileceğiniz bir yöntemdir. İzmir dijital pazarlama stratejileri sayesinde son derece geniş bir kitleye hitap edebilirsiniz. Benzersiz içerikler sayesinde kişilerin dikkatini çok daha kolay şekilde çekebilme imkânı bulabilirsiniz. Ancak bu yöntemde içeriklerin paylaşılacağı platformlar son derece önemlidir. Bu platformlarda bulunan kişilerin analizinin yapılması da dikkat edilmesi gereken konulardandır.

Kullanıcıların Oluşturduğu Pazarlama

Kullanıcıların oluşturduğu pazarlama yine sosyal medya ile ilgili bir pazarlama türüdür. İzmir dijital pazarlama stratejileri arasında bulunan bu uygulamada profesyonel içerikler hazırlamak gerekir. Kullanıcıların sosyal medya üzerinden fikir ve bilgilerini belirttikleri bir yöntemdir.

Video Pazarlama

Video pazarlama yönteminde marka bilinci artırmak hedeflenir. Dijital pazarlama İzmir çalışmaları sırasında hazırlanan videolarda markaya yönelik içerikler yer alır. Bu videolar firmaların web sayfalarında ya da YouTube gibi video kanallarında yayınlanır. 

35Dijital İzmir SEO olarak sizlere Dijital Pazarlama alanında bilmediklerinizi en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlamaktadır. İzmir’in Dijital Merkezi 35Dijital farkı ile sizlerde bu alanlarda gelişebilir, daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Dijital Pazarlama
Dijital Pazarlama

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir