Yazar:

admin

17/11/2020

SEO Nedir ve Neden İhtiyacınız Var?


SEO yani arama motoru optimizasyonu, bir web sitesini organik aramada en iyi performansla gösterecek şekilde optimize etme işlemidir. Anahtar kelime olarak bilinen arama terimleri için yüksek sıralama, bir web sitesinin görünürlüğünü artırır. Bu da gerçek web sitesine daha yüksek sayıda ziyaretçi sağlar.

Daha basit bir ifadeyle SEO, ürününüzü veya hizmetinizi arayanlarla bağlantı kurmanıza ve onları müşterilere dönüştürmenize yardımcı olur.

Arama motoru hileleri hızlı sonuç verir, hızlı biter. İyi bir SEO’nun başarısı zaman alır.

Jill Whale

Bir işletme sahibi olarak, işletmenizi tanıtmak ve yeni müşteriler edinmek için bir planınızın olması gerekir. SEO bu planın bir parçası olmalıdır ve işte bunun nedenlerinden sadece birkaçı:

  • SEO’dan üretilen potansiyel müşteriler, giden potansiyel müşteriler için dönüşüm oranından% 12 daha yüksek olan ortalama% 15 oranında kapanır.
  • Hubspot tarafından yapılan yakın tarihli bir ankette, SEO ile gelen pazarlamayı kullanan işletmelerin yalnızca% 9’u bir ROI göremedi. % 91’i veya işletmeler için işe yarıyorsa, sizin için de çalışması çok olasıdır.
  • Bloglama, arama için uygun şekilde optimize edildiklerinde işletmeler için önde gelen bir potansiyel müşteri ve trafik kaynağıdır. SEO, blog gönderilerinin bulunmasını ve trafik çekmesini sağlar.
  • SEO tartışmasız hedeflenen tüketicilerle bağlantı kurmanın ve teklifinizi paylaşmanın en iyi yollarından biridir.
  • Etkili bir SEO stratejisi uygulamak, özellikle Google’ın SEO sıralama algoritmasında yapılan son güncellemelerin hepsinde basit veya kolay değildir.
  • Risk almak ve kendi başınıza SEO ile mücadele etmek isteyenler için, işte size başlamanız için bazı ipuçları.

Müşterilerinizin Nasıl Arama Yaptığını Anlamak


Web sitenizi optimize etmeden önce, onu ne için optimize ettiğinizi bilmeniz gerekir. İnsanların ürün ya da sitelerinizi aramak için kullandıkları terimler anahtar kelimeler olarak bilinir. Anahtar kelimeleri bulmak için çok sayıda yöntem vardır. Ancak Google Anahtar Kelime Planlayıcı, özellikle yeni başlayanlar için ücretsiz ve kullanımı kolaydır. Bir rakip sitenin linkini açılış sayfası kutusuna girerek terimleri bulabilirsiniz.

İzmir SEO hizmeti
İzmir SEO hizmeti


Anahtar Kelimeleri Web Sitenize Uygulama


İnsanların sizinkine benzer ürün veya hizmetleri bulmak için kullandığı anahtar kelimeleri belirledikten sonra, bunları web sitenize uygulamanız gerekir. Bunu geçmişte yaptıysanız, tam anahtar kelimeyi her sayfaya belirli sayıda eklemeniz söylenmiş olabilir. Bu eskiden en iyi yöntem olarak bilinirdi. Ancak Google bir sayfanın temasını anlama becerilerini geliştirdi. Bu nedenle, net bir sayfa konusu oluşturmak için birincil anahtar kelimenizi ve diğer ilgili terimleri eklemelisiniz.

Sayfa İçi Optimizasyonu


Sayfa içi SEO faktörlerinin İncelenmesi ve geliştirilmesi de önemlidir. Sayfa içeriği, web sitenizin çok önemli bir parçasıdır. Ancak web sitenizin ne kadar iyi performans gösterdiğini etkileyecek tek sayfa faktöründen uzaktır. Bir site tasarladığınızda veya sizin için tasarlanmış bir siteye sahip olduğunuzda, siteyi kullanıcıların gezinmesini kolaylaştırmanız gerekir. Siteniz için net bir hiyerarşiye sahip olmalısınız ve birden fazla konunuz varsa, uygun bir silo yapısını korumak önemlidir. Sayfa optimizasyonuna daha derinlemesine dalmak istiyorsanız, İzmir SEO hizmeti sunan 35Dijital firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Hizmetlerimiz seçeneğinde SEO Danışmanlık Hizmeti kısmına gelerek de bilgi alabilirsiniz.

Kaliteli SEO Uyumlu İçerik


Size “kaliteli bir içerik yazın” diye bir şey duymuş veya söylenmiş olabilir. Kaliteli içerik, dönüşüm sağlayan bir web sitesi oluşturmak için kesinlikle çok önemli bir unsurdur. Ancak yapmanız gereken tek şey değildir. Kaliteli bir web sitesi oluşturduktan ve onu harika kaynaklarla doldurduktan sonra, insanlara bundan bahsetmeniz gerekir!
İşte burada devreye SEO giriyor.

SEO ile insanlara paylaşma veya bağlantı kurma olasılığı yüksek olan içeriğinizi anlatmak istersiniz. Sizinkine benzer içeriklerle bağlantı kuran kişilerin bir listesini oluşturmak ve onlardan içeriğinize bağlantı vermelerini istemek sosyal yardım bağlantı kurma olarak bilinir. Bu da rakip analizi ve dijital pazarlama olarak bilinir. Bu, günümüzde kullanılan en kolay ve daha etkili yöntemlerden biridir. Bağlantılar oluşturmak için kullanabileceğiniz çok sayıda yöntem vardır. Bazıları yerel SEO için daha iyi olurken diğer bağlantı kurma yöntemleri ise daha yüksek organik sıralamalara yöneliktir. Şu anda kullanımda olan en iyi yöntemleri bulmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Sonuçları Ölçme


SEO ve dijital pazarlama bir bütün olarak en iyi yanı, tüm süreci izleme ve iyileştirme yeteneğidir. Web sitenizde, trafik kaynaklarınızda ve kullanıcı katılımında sekmeler tutmanıza olanak tanıyan çok sayıda araç mevcuttur. Google Analytics ve Google Web Yöneticisi Araçları, Google tarafından sunulan ve ziyaretçilerinizi ve web sitenizi takip etmenize olanak tanıyan ücretsiz programlardır. Şu anda web sitenizi takip etmiyorsanız, bu iki programı hemen uygulamalısınız.

35Dijital ile İzmir SEO ve Dijital Pazarlama hizmeti alarak rakiplerinizin önüne geçebilir, profesyonel hizmet alabilirsiniz. Siz değerli müşterilerimize 7/24 hizmet sunuyoruz. Bu konuda en iyi sonuçları almanızı sağlıyoruz. Merak ettikleriniz ve sorularınız için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın…

Benzer Yazılar

SEO
SEO
SEO

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir