Yazar:

admin

20/11/2020

Backlink Nedir? Backlink Neden Önemlidir?

Backlink, bir web sitesi diğerine bağlandığında oluşturulan bağlantıdır. Backlinklera “gelen bağlantılar” veya “gelen bağlantılar” da denir. Backlinkler SEO için önemlidir. Backlinkler, bir siteden diğerine bir “güven oyu” nu temsil ettikleri için özellikle SEO için değerlidir. İzmir SEO olarak 35Dijital firmasında sizler için kaliteli backlink ve SEO çalışması yaptığımızı hatrlatmak isteriz. SEO hakkında detaylı bilgi için SEO Nedir ve Neden İhtiyacınız Var? yazımızı okuyabilir, daha fazlası için iletişime geçebilirsiniz.

Temelde, web sitenize Backlinkler, başkalarının içeriğiniz için kefil olduğu arama motorlarına bir sinyaldir. Birçok site aynı web sayfasına veya web sitesine bağlanırsa, arama motorları bu içeriğin bağlanmaya değer olduğu ve dolayısıyla bir SERP’de ortaya çıkmaya değer olduğu sonucuna varabilir. Dolayısıyla, bu Backlinklerı kazanmak, bir sitenin sıralama konumu veya arama görünürlüğü üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir.

SEO trafiği almak değildir, hedeflenmiş ve alakalı trafik almaktır.

Adam Audette

Backlink Kazanma Yöntemleri

Backlink kazanmak, site dışı SEO’nun önemli bir bileşenidir . Bu bağlantıları elde etme süreci, bağlantı kazanma veya bağlantı kurma olarak bilinir.

Bazı Backlinkler doğal olarak diğerlerinden daha değerlidir. Güvenilir, popüler, yüksek yetkili sitelerden takip edilen Backlinkler, kazanılması en çok arzu edilen Backlinkler olarak kabul edilirken, düşük yetkili, potansiyel olarak spam içerikli sitelerden gelen Backlinkler genellikle spektrumun diğer ucundadır. Bir bağlantının izlenip izlenmemesi (yani bir site sahibinin özellikle arama motorlarına bağlantı eşitliğini geçme veya geçmeme talimatı verip vermediği) kesinlikle ilgilidir. Ancak nofollow bağlantılarının değerini tamamen azaltmayın. Sadece yüksek kaliteli web sitelerinde bahsedilmek bile markanızı güçlendirebilir.

Kazandığınız bazı Backlinkler diğerlerinden daha değerli olduğu gibi, diğer sitelere oluşturduğunuz bağlantıların da değeri farklıdır. Harici bir siteye bağlantı verirken, bağlantı kurduğunuz sayfayla ilgili yaptığınız seçimler ( sayfa yetkisi , içeriği, arama motoru erişilebilirliği vb.) etkisi olacaktır. Bağlantıyı izlemeyi veya takip etmeyi seçseniz de kullandığınız bağlantı metni ve bağlantı sayfasıyla ilişkili diğer meta etiketlerin, verdiğiniz değer üzerinde büyük bir etkisi olabilir.

Rekabetçi Backlink Araştırması

Backlinklerı kazanmak zaman alıcı olabilir. Yeni siteler veya anahtar kelime ayak izlerini genişletenler, konu bağlantı oluşturmaya geldiğinde nereden başlayacaklarını bilmekte zorlanabilir. Rekabetçi backlink araştırmasının devreye girdiği yer burasıdır: Hedef anahtar kelimeleriniz için halihazırda iyi sıralamaya sahip bir rakibe Backlink profilini (bir web sitesine bağlanan sayfaların ve alan adlarının koleksiyonu) inceleyerek, onlara yardımcı olabilecek bağlantı kurma hakkında fikir edinebilirsiniz. . Link Explorer gibi bir Backlink aracı , bu bağlantıları ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir, böylece bu alanları kendi bağlantı oluşturma kampanyalarınızda hedefleyebilir ve hedefleyebilirsiniz.

İzmir Backlink hizmeti olarak 35Dijital sayesinde kaliteli SEO hizmeti almanız mümkün. Uygun fiyata yüksek kaliteden yararlanmak isterseniz bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

Benzer Yazılar

SEO
SEO
SEO

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir