Yazar:

admin

27/10/2020

2020 Yılının 7 Dijital Pazarlama Trendi

Dijital Çağ’da neredeyse her işletme artık dijitalleşmekte ve pazarlama stratejilerini de bu yönde kullanmaktadır. 2020 yılının 7 dijital pazarlama trendi olarak sizlere bu makalemizde bilgi vermek istedik. Profesyonel Dijital Pazarlama için 35Dijital firmamızı seçebilir, rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

İçerik, dijital pazarlamanın atom parçacığıdır.

 

Rebecca Lieb

Dijital Pazarlama Nedir? İzmir Dijital Pazarlama 35Dijital Farkıyla

Dijital pazarlamanın hızı, tüketicinin sabırsızlığına yol açıyor. Araştırmalara göre izleyicilerin web siteniz hakkında 1 saniyeden az vakitte fikir oluşturduğunu gösteriyor. Bu, yeni müşterilere ulaşmak ve mevcut müşterileri de elde tutmak için oldukça önemlidir. Etkili bir mesajınız ve iyi tanımlanmış marka kimliğiniz olması ek olarak avantaj sağlayacaktır.

Ürünlerinizi dijital pazarlama ile daha büyük bir hedef kitleye ulaşmanın en etkili yollarından bir tanesi İzmir Dijital Pazarlama ile gerçekleşir. Günümüzde artık internetsiz ne telefon ne de ev var diyebiliriz. İnternete erişebilen milyarlarca insan var. Farklı dijital platformları kullanmak, onlara hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Etkili bir dijital pazarlama kampanyası için işi uzmanlarına bırakabilir ya da kendiniz de araştırabilirsiniz. İzmir’in dijital pazarlama ajansı 35Dijital, olumlu sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

İzmir SEO konusunda 35Dijital firmamız en etkili şekilde sizlere hizmet sunarken, web sitenize trafik çekebilecek en önemli püf noktası olduğunu hatırlatalım. 35Dijital İzmir SEO ile arama motorlarında sıralamanızı artıracak birkaç strateji sunuyoruz.

Mail ile pazarlama, tıklama başına ödeme reklamcılığı, web seminerleri ve video prodüksiyonu gibi diğer seçeneklerde birçok kişiye ulaşmanıza yardımcı oluyoruz. Kullanılacak en iyi püf noktalarını belirlemek için en son İzmir dijital pazarlama trendlerini öğrenmeniz gerekir. İşte 2020 yılının 7 dijital pazarlama trendi.

2020 icin 7 dijital pazarlama trendi

Sesli Arama

Google’da sanal asistanlar ve sesli aramalardaki patlama göz önüne alındığında, SEO stratejilerini bu duruma uyarlamak uygun hale geldi. Peki, nasıl? Tipik anahtar kelime yerine anlamsal ifadeler etrafında içerik oluşturmanın yanı sıra, “Long Tail SEO” tarafından desteklenen konuşma tonu kullanmak önemlidir. Günümüzde insanlar işlevsel olarak akıllı konuşmacıları (Siri gibi) pek kullanmasalar da, bu tür uygulamalara özel markalı içerik oluşturarak bu aralıkta pazarlama fırsatları bulunmaktadır. Bu da ses optimizasyon yapılabileceğini gösterir.

 

Etkileşimli SEO Uyumlu İçerik

Katılım sağlamanın en iyi yolu, kullanıcılara daha fazla etkileşim ve yeni deneyimler sunmaktır. Basitçe insanlar daha sade içerikleri okumayı tercih ediyor. Bu nedenle, anahtar kelime, sanal gerçeklik, etkileşimli videolar ve artırılmış gerçeklik tarafından sunulan avantajlardan yararlanmaktır. Çünkü bu teknolojiler, yenilikleri ve yaratıcılığı markaların ulaşabileceği bir yere koyuyor ve bu da onların rakiplerinden farklılaşmalarına olanak tanıyor. İzmir SEO 35Dijital ile bunu en iyi şekilde sizler için sunuyoruz.

illustration927

Video Podcasting

Podcast, son yıllarda içerik pazarlamasında devrim yaratan bir format oldu diyebiliriz. En son içerik pazarlama trendi video podcast yani Youtube gibi platformlardır. Adından da anlaşılacağı gibi, bu format, neler olduğunu ve mikrofonların arkasında kimin olduğunu göstermek için videoya kaydedilmiş bir radyo programını yapmaktan ibarettir. Bu sayede kullanıcılar ve marka arasında yakınlık ve bağlantı sağlanıyor. İzmir Youtube SEO içerikleri ile en etkili dijital pazarlama yapabilirsiniz.

 

Artırılmış Analiz

Artırılmış analitik, yapay zeka (AI), veri bilimi ve makine öğrenimi için oldukça önemlidir. Özellikle Gartner tarafından yazılan “Magic Quadrant” için Analitik ve İş Zekası Platformları raporunda duyurduğu 2020 dijital pazarlama trendi Artırılmış Analiz’dir. Basit dil sorgulamaları ve anlatım, geliştirilmiş otomatik analitik, artırılmış bilgi hazırlama ve optik veri keşif yeteneklerinden oluşan bir örnek olarak tanımlanmaktadır.

izmir-seo-dijital-pazarlama

Sosyal Medya Platformları Üzerinden Alışveriş

Facebook, Instagram, Twitter ve diğer bilinen sosyal ağ siteleri boşuna reklamlarla dolu değil. Dünyanın dört bir yanında, çok sayıda insan her gün ürün ya da hizmetler hakkında sosyal medya platformlarını kullanıyor. Bu sayede işletmeciler ürün pazarlama için bu platformlar üzerinden daha kolay bir şekilde insanlara ulaşabiliyor. Hedef kitleyi tam nokta atışı ile vurmak ve işletmenize güç katmak istiyorsanız İzmir Dijital Pazarlama adresi 35Dijital ile bunu mümkün kılabilirsiniz. Bu senaryo göz önüne alındığında, Dijital Pazarlama trendleri içinde 2020 yılında en uygun olan trend diyebiliriz. Ürünlerinizi kullanıcı dostu olarak sunmak için resim ve video gönderilerinde optimizasyona dikkat etmeniz gerekecektir.

 

Çapraz Pazarlama (Omnichannel)

“Omnichannel” pazarlama olarak da bilinen çapraz pazarlama, bir diğer adı çok kanallı pazarlama, en önemli dijital pazarlama trendlerinden bir tanesidir. Bireysel hedef kitlenin kullandığı donanım ya da yazılımdan bağımsız olarak hedeflenen kitlesine ulaşmak için tasarlanmış bir stratejidir. Bu, müşteriye markanızla sorunsuz bir etkileşim sunar. İzmir’in dijital adresi 35Dijital ile kolay, etkili ve hızlı bir şekilde bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Çapraz pazarlama konusunu biraz açacak olursak. Misal, gerçek mekânda faaliyet gösteren bir işletmeci, müşterileri web sitelerindeki fırsatlara yönlendirmek için kısa mesajlar (SMS) kullanabilmektedir. Ardından web sitesi, gerçek mekânda faaliyet gösteren mağazada bulunan çevrimiçi teklifleri görüntüleyebilmesini sağlar. Böylece müşteri, teslimatı beklemek yerine satın alma işlemini daha hızlı yapabilir.

Gerçek mekânda faaliyet gösteren mağazanın içinde müşteri, gelecekteki teklifler için kullanılabilecek indirimler ya da puanlar ile kazanabilir. Bu yüzden müşteri ilişkisini bir satın alma işleminin ötesinde devam ettirebilirsiniz. Bu entegre ve birbiriyle ilişkili müşteri deneyimi, müşteriyi bir alıcıya dönüştürmek için çok sayıda fırsat sağlar.

izmir-dijital-pazarlama

İlk bakışta, müşterilerinizle etkileşime geçmek için SMS kullanmakta tereddüt edebilirsiniz. Aksi takdirde işletmeniz aşırı derecede müdahaleci olarak görülüyor gibi olabilir. Bununla birlikte, mobil pazarlamacıların yaklaşık % 75’i SMS’in eksiksiz bir mobil pazarlama planıyla entegre edildiğinde oldukça etkili bir pazarlama aracı olduğuna inanıyor. SMS, mail, internet reklamları, video reklamları ve dijital olmayan medyayı kullanmak, işletmenize markanızı oluşturmak için gereken etkileşim düzeyini verir.

 

Yapay Zeka (AI)

Artificial Intelligence yani yapay zekâ, uzun yıllardır dijital pazarlamada etkin bir şekilde dahildir. 2020 yılında dijital pazarlamadaki yeni alanlara uygulanmaya devam edilmektedir. Yapay zekâ, genellikle dijital kanallar aracılığıyla pazarlama mesajlarını kişiselleştirmek ve hedeflemek için kullanılır. İnternet sitesinde gezinirken hangi kanallara girdiğinize kadar geçmiş ve çerezlerden sizi görür. Buna göre insanların karşısına kendisine göre uyumlu reklamlar çıkar. Dijital pazarlamada bu yüzden yapay zekâ işletmeciler için önemlidir.

Yapay zekâ, hedefine ulaşmak için büyük miktarda veri toplar.  Sürecini test eder ve sonuçlarını optimize etmek için test sonuçlarına göre uyarlar. Sonuç olarak, ezberci bir algoritmayı takip etmek yerine değişen koşullara tepki verebilir.

2020 yılının 7 dijital pazarlama trendi” başlığında sizlere İzmir’in dijital adresi olan 35Dijital ile bilgi vermeye çalıştık. Sizlere bu noktada profesyonel kadromuz ile detaylı, analizli ve iş sonu raporu ile hizmet vereceğimize emin olabilirsiniz.

 

Benzer Yazılar

Dijital Pazarlama
Dijital Pazarlama

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir